Personal | Ljungskile Folkhögskola

Stiftelseledning

Johannes Huss

Rektor
Telefon: 0522-68 69 37
E-post: johannes.huss@ljungskile.org

Nanna Nilsson

VD Kustkonferens, administrativ chef
Telefon: 0522-68 69 63
E-post: nanna@ljungskile.org

Studievägledare

Torun Elgebäck

Biträdande rektor och studievägledare
Telefon: 0522-68 69 66 

Studievägledarfrågor? Mejla mig gärna så ringer jag upp, eller ring Bengt Niklasson.
E-posttorun.elgeback@ljungskile.org

Bengt Niklasson

Studievägledare
Telefon
: 0522-68 69 65
E-postbengt.niklasson@ljungskile.org

Studerandeteamet

Annika Falk

Samordnare
Telefon
: 070-603 39 48
E-postannika.falk@ljungskile.org

Maria Landén

Kurator
Telefon
: 0703-51 78 11
E-postmaria.landen@ljungskile.org

Annsofi Öhman

Skoladministratör och CSN-frågor
Telefon
: 0522-68 69 14
E-postannsofi.ohman@ljungskile.org

Ingalill Rydén

Ansvarig studieverkstad och studiepedagogik
Telefon
: 0522-68 69 39
E-postingalill.ryden@ljungskile.org

Fia Saarinen

Internatföreståndare
Telefon 
:0522-68 69 80
E-postfia.saarinen@ljungskile.org

Hälsoteamet

Janne Axelsson

Samordnare
Telefon
: 0736-26 94 83
E-post: jannea@ljungskile.org

Jennifer Thyrsson

Telefon: 0522-69 69 16
E-postjennifer@ljungskile.org

Linnea Lundblom

Telefon: 0522-68 69 55
E-postlinnea@ljungskile.org

Lärare – Allmän kurs

Jan Johansson

Telefon: 0522-68 69 34
E-post: jan.johansson@ljungskile.org

Kicki Karlsson

Telefon: 0522-68 69 62
E-post: kicki.karlsson@ljungskile.org

Lars Lindstein

Telefon: 0522- 68 69 60
E-postlars.lindstein@ljungskile.org

Bengt Niklasson

Telefon: 0522-68 69 65
E-postbengt.niklasson@ljungskile.org

Helena Stenbäck

Telefon: 0736-44 65 38
E-posthelena.stenback@ljungskile.org

Helena Ulinder

Telefon: 0736-44 65 72
E-post: helena.ulinder@ljungskile.org

Malin Lawson 

Telefon: 0522-68 69 67
E-postmalin.lawson@ljungskile.org

Erik Malmhav

Telefon: 0522-68 69 42
E-posterik.malmhav@ljungskile.org

Kirsti V Schakonat

Telefon: 0522-68 69 41
E-postkirsti.v.schakonat@ljungskile.org

Suzanne Wiklund Nyman

Telefon: 0522-68 69 64
E-postsuzanne@ljungskile.org

Bengt Ulveklint

Telefon: 0736-44 65 72

Linn Gunnarsdotter

Telefon: 0736-44 65 46
E-post: linn.gunnarsdotter@ljungskile.org

Gudrun Romeborn

Telefon: 0736-44 65 03
E-post: gudrun.romeborn@ljungskile.org

Lärare – fritidsledarutbildningen

Janne Axelsson

Telefon: 0736-26 94 83
E-postjanne.axelsson@ljungskile.org

Susanne Fjällemark

Telefon: 0706-57 22 24
E-postsusanne.fjallemark@ljungskile.org

Lärare – Lärarassistentutbildningen

Åke Arvidsson

Telefon: 0522-68 69 26
E-postake.arvidsson@ljungskile.org

Cecilia Jönsson

Telefon: 0522-68 69 52
E-postcecilia.jonsson@ljungskile.org

Jennie Majberger Wiedel

Telefon: 0736-44 65 71
E-postjennie.m.wiedel@ljungskile.org

Lärare – Lärarassistentutbildningen distans

Katarina Petersén Nielsen

Telefon: 0522-68 69 15
E-post: katarina.nielsen@ljungskile.org

Lärare – Journalistlinjen

Ellen Ahinko Andersson

Telefon: 0522-68 69 59
E-postellen.andersson@ljungskile.org

Stefan Johansson

Telefon: 0522-68 69 48
E-post: stefan.johansson@ljungskile.org

Elisabeth Cederblad

Telefon: 0522-68 69 49
E-post: elisabeth.cederblad@ljungskile.org

Lärare – Musiklinjen

Christer Brodén

Telefon: 0522-68 69 35
E-post: christer.broden@ljungskile.org

Hans Grundberg

Telefon: 0522-68 69 33
E-post: hans.grundberg@ljungskile.org

Lärare – Yrkesförberedande kurs

Ingalill Rydén

Telefon: 0736-44 65 39
E-post: ingalill@ljungskile.org

Perra Andersson

Lärarassistent
Telefon: 0522-68 69 57
E-post: perra.andersson@ljungskile.org

Pelle Tärnström

Telefon: 0522-68 69 36
E-post: pelle@ljungskile.org

Sandra Svensson

Telefon: 0736-44 65 61
E-post: sandra@ljungskile.org

Administration

Carina Heed

Ekonomi
Telefon
:0522-68 69 13
E-postcarina.heed@ljungskile.org

Kenneth Rohlsson

Ljud & bild
Telefon
: 0522-68 69 21
E-postkenneth.rohlsson@ljungskile.org

Annsofi Öhman

Skoladministratör
Telefon
: 0522-68 69 14
E-postannsofi.ohman@ljungskile.org

Anki Ramnelid

Skolreception
Telefon
: 0522-68 69 00
E-postanki.ramnelid@ljungskile.org

Anders Sundman

IT
Telefon
: 0522-68 69 23
E-postanders.sundman@ljungskile.org

Samordnare Asylsökande 18+

Maria Ohlsson

Telefon0736-44 65 69
E-postmariao@ljungskile.org

Fastighetsskötsel och lokalvård

Håkan Hellmér

Telefon: 0522-68 69 06
E-posthakan.hellmer@ljungskile.org

Monica Larsson

Telefon: 0522-68 69 51
E-postmonica.larsson@ljungskile.org

Håkan Wesselhoff

Telefon: 0522-68 69 08
E-posthakan.wesselhoff@ljungskile.org

Kustkonferens

Katarina Dahl

Platschef Kustkonferens
Telefon
: 0736-446529

E-postkatarina.dahl@ljungskile.org