Personal - Ljungskile Folkhögskola

Skolledning

Johannes Huss

Rektor
Telefon: 0522-68 69 37
E-post: johannes.huss@ljungskile.org

Nanna Nilsson

Rektor
Telefon: 0522-68 69 63
E-post: nanna@ljungskile.org

Studievägledare

Torun Elgebäck

Telefon: 0522-68 69 66
E-post: torun.elgeback@ljungskile.org

Bengt Niklasson

Telefon: 0522-68 69 65
E-post: bengt.niklasson@ljungskile.org

Studerandeteamet

Annika Falk

Samordnare
Telefon
: 070-603 39 48
E-post: annika.falk@ljungskile.org

Maria Landén

Kurator
Telefon
: 0703-51 78 11
E-post: maria.landen@ljungskile.org

Annsofi Öhman

Hälsofrågor
Telefon
: 0522-68 69 14
E-postannsofi.ohman@ljungskile.org

Ingalill Johansson

Ansvarig studieverkstad och studiepedagogik
Telefon
: 0522-68 69 39
E-postingalill.johansson@ljungskile.org

Fia Saarinen

Internatföreståndare
Telefon 
:0522-68 69 80
E-postfia.saarinen@ljungskile.org

Lärare – allmän kurs

Eta Hedman

Telefon: 0522-68 69 00
E-post: eta.hedman@ljungskile.org

Jan Johansson

Telefon: 0522-68 69 34
E-post: jan.johansson@ljungskile.org

Kicki Karlsson

Telefon: 0522-68 69 62
E-post: kicki.karlsson@ljungskile.org

Lars Lindstein

Telefon: 0522- 68 69 60
E-post: lars.lindstein@ljungskile.org

Bengt Niklasson

Telefon: 0522-68 69 65
E-post: bengt.niklasson@ljungskile.org

Helena Stenbäck

Telefon: 0736-44 65 38
E-post: helena.stenback@ljungskile.org

Camilla Häggander

Telefon: 0522-68 69 07
E-post: camilla@ljungskile.org

Malin Lawson 

Telefon: 0522-68 69 67
E-post: malin.lawson@ljungskile.org

Erik Malmhav

Telefon: 0522-68 69 42
E-post: erik.malmhav@ljungskile.org

Kirsti V Schakonat

Telefon: 0522-68 69 41
E-post: kirsti.v.schakonat@ljungskile.org

Suzanne Wiklund Nyman

Telefon: 0522-68 69 64
E-post: suzanne@ljungskile.org

Bengt Ulveklint

Telefon: 0736-44 65 72

Lärare – fritidsledarutbildningen

Katarina Petersén Nielsen

Telefon: 0522-68 69 15
E-post: katarina.nielsen@ljungskile.org

Janne Axelsson

Telefon: 0736-26 94 83
E-post: janne.axelsson@ljungskile.org

Stina Skogaby

Telefon: 0736-44 65 46
E-post: stina.skogaby@ljungskile.org

Lärare – lärarassistentutbildningen

Åke Arvidsson

Telefon: 0522-68 69 26
E-post: ake.arvidsson@ljungskile.org

Torun Elgebäck

Telefon: 0522-68 69 66
E-post: torun.elgeback@ljungskile.org

Lärare – etaberingskursen

Susanne Fjällemark

Telefon: 0706-57 22 24
E-post: susanne.fjallemark@ljungskile.org

Ulla Tolaimat

Telefon: 0736-44 65 16
E-post: ulla@ljungskile.org

Gudrun Romeborn

Telefon: 0736-44 65 03
E-post: gudrun.romeborn@ljungskile.org

Jennie Majberger Wiedel

Telefon: 0736-44 65 71
E-postjennie.m.wiedel@ljungskile.org

Pelle Tärnström

Telefon: 0522-68 69 36
E-post: pelle@ljungskile.org

Lärare – journalistutbildningen

Ellen Andersson

Telefon: 0522-68 69 59
E-post: ellen.andersson@ljungskile.org
Föräldraledig.

Stefan Johansson

Telefon: 0522-68 69 48
E-post: stefan.johansson@ljungskile.org

Elisabeth Cederblad

Telefon: 0706-66 70 92
E-post: elisabeth.cederblad@ljungskile.org

Lärare – musik

Christer Brodén

Telefon: 0522-68 69 35
E-post: christer.broden@ljungskile.org

Hans Grundberg

Telefon: 0522-68 69 33
E-post: hans.grundberg@ljungskile.org

Lärare – yrkesförberedande kurs

Ingalill Johansson

Telefon: 0736-44 65 39
E-post: ingalill@ljungskile.org

Perra Andersson

Lärarassistent
Telefon: 0522-68 69 57
E-post: perra.andersson@ljungskile.org

Pelle Tärnström

Telefon: 0522-68 69 36
E-post: pelle@ljungskile.org

Ulrika Käck

Telefon: 0522-68 69 00
E-post: folkhogskola@ljungskile.org

Administration

Carina Heed

Ekonomi
Telefon
:0522-68 69 13
E-post: carina.heed@ljungskile.org

Kenneth Rohlsson

IT
Telefon
: 0522-68 69 21
E-postkenneth.rohlsson@ljungskile.org

Jessica Oscarsson

Kommunikatör
Telefon
: 0522-68 69 20
E-postjessica.oscarsson@ljungskile.org

Anki Ramnelid

Skolreception
Telefon
: 0522-68 69 00
E-postanki.ramnelid@ljungskile.org

Anders Sundman

IT
Telefon
: 0522-68 69 23
E-postanders.sundman@ljungskile.org

Annsofi Öhman

Skoladministratör
Telefon
: 0522-68 69 14
E-postannsofi.ohman@ljungskile.org

Fastighetsskötsel och lokalvård

Håkan Hellmér

Telefon: 0522-68 69 06
E-posthakan.hellmer@ljungskile.org

Anne-Marie Nilsson-Karlsson

Telefon: 0522-68 69 51
E-postanne-maria.n.karlsson@ljungskile.org

Håkan Wesselhoff

Telefon: 0522-68 69 08
E-post: hakan.wesselhoff@ljungskile.org

Monica Larsson

Telefon: 0522-68 69 51
E-postmonica.larsson@ljungskile.org

Samordnare

Maria Ohlsson

Telefon0736-44 65 69
E-postmariao@ljungskile.org

Kustkonferens

Rigmor Öberg

Telefon: 072-74 72 302
E-postrigmor.oberg@ljungskile.org

Följ oss på Instagram

Studentum.se

advertisement

Kalender